Zavíráme i poslední banky ve městě, ozývá se z Británie


20. 05. 2014  18:10     TZ     komentáře (0)

Velká Británie prochází obdobím malé bankovní revoluce, jejíž příčinou je rozmach mobilního bankovnictví, uvedla Asociace britských bankéřů. Užívání bankovních aplikací v Británii se za poslední rok zdvojnásobilo. Končí kvůli tomu desítky poboček. 

Zavíráme i poslední banky ve městě, ozývá se z Británie
„Optimalizace“ nejsou ušetřeny ani tradiční velké banky v České republice. Za minulý rok zrušily téměř 20 poboček a propustily přes 900 zaměstnanců.

Zákazníci v Británii provedou denně 5,7 milionu transakcí prostřednictvím mobilních telefonů a jiných mobilních zařízení. “Máme tu úžasnou revoluci ve způsobu, jakým lidé používají svoji banku,” řekl BBC šéf Asociace britských bankéřů Anthony Browne.

V důsledku toho velké banky zavírají desítky svých poboček. Royal Bank of Scotland v dubnu oznámila, že je nucena uzavřít 44 svých kamenných poboček, z nichž 14 jsou “poslední bankou ve městě”.

„Svět se změnil“

V roce 2010 přitom banka slibovala, že žádné pobočky zavírat nebude. “Svět se od té doby změnil,” komentoval mluvčí Royal Bank of Scotland. Finanční transakce přes pobočky se podle něj za poslední čtyři roky snížily o 30 procent. Zákazníci této banky, kterých se tyto změny dotknou, budou obslouženi pojízdnou dodávkou, ostatní budou moci využít místních poboček pošty.

Stejně tak britská banka Barclays oznámila, že plánuje v příštích letech zrušit 19 000 pracovních míst, z toho 10 000 ve Velké Británii.
Mobilní technologie představuje zlom v komunikaci s bankou. Donutila banky komunikovat jednoduše a na malém prostoru displeje telefonu, což více prospělo vzájemnému porozumění. Mobilní technologie považuji za hnací motor současného retailového bankovnictví,“ říká šéfredaktor serveru Finparáda.cz Zdeněk Bubák.

Zákazníci preferují služby, které jim zjednoduší a urychlí komunikaci s bankou i spravování financí. S bankovní aplikací mohou kromě klasických služeb také platit faktury pomocí skenování faktur nebo QR kódů, mohou si vyhledat nejbližší bankomaty pomocí ATM lokátoru, nastavit platební limity, dočasné blokování karet nebo internetové platby,” dodává František Cimbálik, specialista mobilního bankovnictví online banky Zuno.

Do mobilního bankovnictví postupně proniká čím dál tím více produktů, v některých bankách je přes ně možné zřídit si cestovní pojištění nebo bezúčelný úvěr. “Měsíčně registrujeme 150 000 přihlášení a uskutečňujeme na 12 000 plateb,” uzavírá Cimbálik.

Další zajímavé informace z bank naleznete ZDE!Zavíráme i poslední banky ve městě, ozývá se z Británie

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38083060144

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více