Že by KB poplatek za správu hypotéky nezrušila, ptá se čtenář? Známe odpověď!


14. 02. 2013  00:29     BP.com     komentáře (4)

Tiskovou zprávu o tom, že se Komerční banka rozhodla přestat účtovat poplatek za správu hypotečních a úvěrových účtů, jsme otiskli velmi rádi. Proto nás překvapil dopis čtenáře, který vyslovil podezření, že banka tento poplatek nezrušila - pouze jej přejmenovala. My jsme však nelenili a oslovili samotnou "Komerčku" - a tisková mluvčí banky uvedla věci na pravou míru.

Že by KB poplatek za správu hypotéky nezrušila, ptá se čtenář? Známe odpověď!
DOPIS KLIENTA:

Hezký den,

ke zprávě Komerční banky z 20. 12. 2012, a tomu, že od 1. 1. 2013 již u  nových a refinancovaných hypoték ruší poplatky za správu hypotéky, bych  rád sdělil svoji osobní zkušenost. Při refinancování hypotečního úvěru a  přechodu na tzv. flexibilní hypotéku si banka účtuje tzv. poplatek za  flexibilitu 99,- Kč měsíčně. Banka tedy šalamounsky pouze změnila název  poplatku, ale dle mého názoru, se stále jedná o službu, kterou má banka  již zahrnutou v úrokové sazbě. Mohu Vás k výše uvedenému požádat o Váš  názor?
Velmi děkuji.

S pozdravem
MD

ODPOVĚĎ KOMERČNÍ BANKY (MONIKA KLUCOVÁ):

"Od začátku letošního roku nově nabízíme klientům možnost sjednat hypotéky a spotřebitelské úvěry bez poplatku za spravování úvěru. Poplatek za flexibilitu se týká výhradně produktu Flexibilní hypotéka (je uveden v Sazebníku), tedy konkrétně:

Co se týče produktu Flexibilní hypotéka, zde nově také není poplatek za spravování úvěru (pro úvěry poskytnuté do 31. 12. 2012 byl 250 Kč), nicméně zavedli jsme poplatek za flexibilitu 99 Kč/měs. S Flexibilní hypotékou si mohou klienti Komerční banky velmi jednoduše přizpůsobit výši splátek podle svých aktuálních potřeb a možností. Mohou odložit počátek splácení až o 12 měsíců, kdykoli snížit výši měsíční splátky až o 50 %, přerušit splácení až na 3 měsíce nebo opakovaně složit mimořádnou splátku až do výše 20 % úvěru. To vše bez zbytečné administrativy."

.

VYHRAJTE SKVĚLÝ FOTOAPARÁT - ZVYŠUJEME FINANČNÍ GRAMOTNOST FORMOU SOUTĚŽE

.Že by KB poplatek za správu hypotéky nezrušila, ptá se čtenář? Známe odpověď!

KB jsou lhari
taky mi slibovali, ze po celou dobu splaceni budu mit Flexi hypo zdarma, jsou to podvodnici a lhari....
poplatek za flexibilitu
Vyjadreni KB je lez. Refinancoval jsem hypoteku v unoru 2013, flexibilni hypoteku mam od zacatku. ...
Poplatek za flexibilitu po refixu v unoru 2013, puvodne poplatek za vedeni uctu 150Kc. EOM
...
Diskutovat (4)