Zítra budou Vánoce. Nakoupit můžete už jen dnes a zítra dopoledne


23. 12. 2019  07:00     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Vánoce přijdou tento rok v úterý, 24. prosince 2019. To znamená, že poslední dárky můžete nakoupit ještě během pondělí a úterního dopoledne. O vánočním dni se pak ze zákona zavřou dveře velkých obchodů a ty zůstanou zavřené i po celý první den vánoční.

Zítra budou Vánoce. Nakoupit můžete už jen dnes a zítra dopoledne
Během dnešního dne a úterního dopoledne, vánočního dne, utratí Češi ještě miliardy korun. Budeme nakupovat poslední dárky a jídlo pro štědrovečerní večeři a vůbec pro celé svátky. Češi tradičně věnují jídlu a stravování o Vánocích výrazně větší pozornost a výdajů než jiné národy.

Nakoupit si můžeme naposledy ve velkých obchodech do 12 hodin Štědrého dne. Pak už bychom si měli od nakupování a stresujícího dohánění plánů na posledních chvíli, odpočinout. Omezení prodejní doby velkých obchodů, typicky supermarketů a hypermarketů, zajistil zákon o omezení prodejní doby, který zakazuje prodej o sedmi významných státních svátcích. 

Vyjímečnost konce prodeje po 12 hodině o vánočním dnu a první den vánoční spočívá v tom, že se dodržoval už v minulosti a bez zákona, a to v podstatě bez výjimek. 

Nastoupit v mysli lidí by měly, po zavírací době obchodů, jiné hodnoty, než materiální. Každý člověk by si měl najít chvilku na osobní odpočinek, duševní i tělesné uvolnění, které žádný konzum ani velký výběr jídla či dárků nenahradí. Díky volnosti, svobodě a osobním preferencím si však každý člověka a každá rodina určuje charakter a náplň vánočních svátků. A to je dobře.

Smyslem vánočních svátků je zažít v těchto svátečních dnech něco mimořádného, vyjímečného, něco, co nás vytrhne z každodennosti všedního života a obohatí náš život už jen tím, že je to mimořádné, sváteční a vyjímečné. Těšíte se?

 Zítra budou Vánoce. Nakoupit můžete už jen dnes a zítra dopoledne

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

35101672361

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Strop pro bonus za děti 60 300 korun by měl padnout. Poškozoval rodiny s více dětmi

60300


Rodina Poplatkových s pěti dětmi vítá zrušení stropu na bonus pro děti ze strany poslanecké sněmovny. Tento strop, ve výši 60 300 korun, které dostaly jako maximální částku bonusu rodiny s dětmi od státu, poškozoval a diskriminoval rodiny s více dětmi. Paní Poplatková spočítala, že strop rodinu každý rok připravil o několik desítek tisíc korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více