Zlato jako investice? Rozhodně stojí za zvážení


26. 07. 2013  17:06     BP.com     komentáře (0)

Pod slovíčkem zlato se stále většímu počtu lidí nevybaví zlatý řetízek k Vánocům nebo narozeninám, ale prostředek investování, který trvale udržuje, případně nabývá na hodnotě. Tak jako pro všechny investice i pro nakupování zlata platí, že již udělalo (a ještě udělá) z mnoha lidí milionáře i žebráky, nicméně vývoj událostí ve světě předznamenává, že zlato jako investice rozhodně stojí za zvážení.

Zlato jako investice? Rozhodně stojí za zvážení
Starý vtip říká, že když vám i taxikář nebo prodavačka v zelenině začne vyprávět o výhodnosti nákupu akcií určité firmy, je nejvyšší čas tyto akcie prodat. Se zlatem to může být podobně, ale protože z dlouhodobého pohledu se zatím vždy podařilo cenové pády zlata vyrovnat, velká naleziště zlata, která by mohla dramaticky navýšit nabídku, nebyla realizována a zadlužené státy se dluhy více či méně okatě snaží naředit inflačním financováním prostřednictvím tisku peněz, zlato je a bude jeden z pilířů investování do komodit. Pro zodpovědného střadatele by tak mělo rozhodně stát za zvážení určitý díl majetku (rozhodně ne většinu, diverzifikujte!) ve zlatě držet.

Možností, jak nakupovat zlato, je celá řada. Než začnete nakupovat, prostudujte si něco o spoření v zlatě či stříbře ZDE. Své investorské chutě pak můžete začít realizovat ZDE. Zajímavou možnost pravidelného spoření ve zlatě naleznete ZDE.Zlato jako investice? Rozhodně stojí za zvážení

Diskutovat (0)


Vinou spících peněz na neúročených účtech Češi od počátku roku přišli o

7517437070

Devizová kalkulačka

Vypočítat

Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7620
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0200
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0690
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,0485
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,0320
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8085