Zlotý nejlevnější v historii – zafixujte si ho i do budoucna


09. 11. 2021  00:54     Tomáš Volf     komentáře (0)

Nikdy nebylo možné koupit PLN tak výhodně jako dnes. Koruna vůči zlotému posiluje, protože ČNB zvedá sazby rychleji než Polská národní banka. Prostor pro růst sazeb je však u našich severních sousedů větší, a proto výhodná situace na směnném kurzu PLNCZK nemusí dlouho trvat.

Zlotý nejlevnější v historii – zafixujte si ho i do budoucna
Ceny zboží letí raketově vzhůru a na tuto situaci reaguje česká i polská centrální banka zvyšováním úrokových sazeb. Postup národních bank může mít negativní dopad na investiční záměry firem, ale i z této situace se dá vytěžit zajímavá výhoda. Prostor pro zpřísňování měnových podmínek je v Polsku přeci jen větší než u nás, a proto se dá předpokládat, že zlotý začne brzy proti koruně posilovat.

Pro českého importéra z Polska je domácí měna v blízkosti historické hladiny 5,50 PLNCZK velmi příjemnou skutečností, proto je na místě uvažovat o zafixování měnového kurzu. Pokud si importér nyní sjedná na měnovém páru PLNCZK FORWARD, získá tím jistotu výhodného směnného kurzu až na dva roky dopředu.

I když v ekonomice existuje mnoho neznámých, mohou dovozci díky aktuálně příznivému kurzu v kombinaci s termínovým obchodem získat potřebnou jistotu.

Využijte aktuální situaci na trhu pro fixaci kurzu PLNCZK a kontaktujte Citfin na telefonu 234 092 020.

Jaké termínové obchody Citfin nabízí? Více zde: Termínové obchody, Forwardy – CitfinZlotý nejlevnější v historii – zafixujte si ho i do budoucna

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

14805505797

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

17


ČÍSLO TÝDNE - 17 právě tento den v červnu přijde tzv. den daňové svobodoy. Oproti loňsku bude den daňové svobody dokonce o osm dní dříve. 


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6810
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,5320
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3165
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,1365
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,9870
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9874
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více